x تبلیغات
mrparralel

mrparralel

دستگاه دورکن چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه دورکن،یک ابزار برشی بسیار پر کاربرد در کارگاه ها و کارخانجات مرتبط با صنایع چوب و ام دی اف و مصنوعات چوبی و پی وی سی می باشد.دستگاه دورکن دارای یک تیغ اره می باشد که برش را انجام می دهد.به وسیله دستگاه دورکن می توان برش های مستقیم و زاویه دار را انجام داد.در واقع محدودیتی در برش ندارد.از نظر ابعاد نیز محدودیتی برای قطعات وجود ندارد و می تواند قطعات کوچک تا قطعات بزرگ و خیلی بزرگ را شامل شود.دستگاه دور کن برش قطعات را به صورت تک ورق انجام می دهد،قطعه مورد نظر روی ریل دستگاه دورکن قرار می گیرد و از روی تیغ اره به وسیله کاربر حرکت داده می شود تا برش در قسمت مورد نظر انجام شود.
مهم ترین ویژگی های دورکن،که آن را به یک ابزار کاربردی در صنایع چوب تبدیل کرده می توان به موارد زیر اشاره کرد:
برش دقیق و سریع
عملکرد ساده و دقیق بدون نیاز به مهارت و تخصص خاص
اپراتوری آسان و استهلاک پایین دستگاه
دورکن ها بر اساس مولفه های مختلف دسته بندی می شوند.دسته بندی کلی،دو نوع دستی و اتوماتیک می باشد.در دورکن دستی تمامی تنظیمات به صورت دستی انجام می شود اما در نوع اتوماتیک،تمامی تنظیمات به وسیله اتوماتیک و از طریق یک صفحه نمایشگر انجام می شود.
انواعی از اره دور کن نیز برای برش قطعات بزرگ استفاده می شوند و بر اساس سیستم حرکتی دورکن  دسته بندی می شوند:ریل دار،واگنی،لوکوموتیوی که فقط در روش کارکرد متفاوت هستند.دورکن واگنی ایده آل ترین دستگاه دورکن می باشد.
دسته بندی دیگر به صورت ساده و خط زن دار می باشد.در دستگاه دور کن خط زن،دوموتور استفاده شده است یک موتور اصلی و یک موتور با توان کم تر برای انجام خط زنی.دستگاه دورکن خط زن دارای دو تیغ اره،یک تیغ اره اصلی و بزرگ تر و دیگری تیغه مخصوص خط زن می باشد.دستگاه دورکن خظ زن دار بسیار رایج می باشد.
دورکن ها از هر نوعی که باشند،دارای یک سری اجزای اصلی و مشترک هستند اما می تواند علاوه بر این اجزا،اجزای کاربردی دیگری نیز داشته باشند.
موتور دستگاه دورکن مهم ترین قسمت می باشد و نیروی لازم برای حرکت تیغ اره را تامین می کند.بنابراین قدرت موتور در انتخاب دستگاه تاثیرگذار است.
تیغ اره نیز که عمل برش را در دستگاه انجام می دهد،که در نوع خط زن دارای دو تیغه برای برش می باشد
دستگاه دورکن یک ریل برای قرار گرفتن قطعه روی آن می باشد تا بتوان به وسیله آن قطعه را جهت برش حرکت داد.یکی از انواع دسته بندی دورکن ها بر اساس همین ریل دستگاه می باشد که برای صفحات بزرگ استفاده می شوند و به سه نوع واگنی،لوکوموتیوی و ریل دار تقسیم می شوند و ایده آل ترین نوع آن ریل واگنی می باشد.
گونیا برای تنظیم قطعه کار استفاده می شود.
در پشت گونیا یک میز قرار دارد که برای نگهداشتن بخشی از قطعه کار استفاده می شود.
یک گیره نگهدارنده نیز برای نگه داشتن و محکم کردن قطعه کار روی دستگاه دورکن می باشد.
برای تنظیم و گونیا کردن قطعات بزرگ نیز یک میز برش جلویی کاربرد دارد.
برای برش زاویه دار و مثلثی نیز یک گونیا در وسط ریل دستگاه وجود دارد.
محل نگهداری اره اضافی،یونیت لیزر،پنل اپراتور و... نیز می توانند از تجهیزات اضافی دستگاه باشند.
برای خرید اره دور کن باید قدرت موتور را متناسب با نیاز خود و تعداد،ابعاد و متریال قطعاتی که می خواهید برش دهید انتخاب کنید.
بیشتر بخوانید: جاروبرقی صنعتی

 

برچسب‌ها: ,

جاروبرقی صنعتی چیست؟

امروزه با روی کار آمدن سبک جدیدی از زندگی، شرایط به گونه ای ایجاب می کند که با پیشرفته ترین وسایل و در کوتاه ترین زمان امور روزمره را انجام داد. جارو برقی وسیله ای کارآمد است که به منظور نظافت و جمع آوری انواع آلودگی ها از قبیل مواد جامد، توده های گرد و غبار و همچنین جهت جمع آوری مایعات مورد استفاده قرار می گیرد. جارو برقی ها بنا بر قابلیت کاربرد آن ها در جذب جامدات و مایعات به دو نوع جارو برقی خاک و جارو برقی آب و خاک تقسیم بندی می شوند.
 
انواع جارو برقی
 
جاروبرقی صنعتی
جاروبرقی نیمه صنعتی
جاروبرقی خانگی
 
جاروبرقی صنعتی
 
جاروبرقی صنعتی دارای قدرت مکش بسیار بالا بوده و قابلیت جمع آوری مواد سنگین و مایعات را دارا می باشد. جاروبرقی صنعتی در مدل های متنوع ارائه می گردد که امکان حذف آلودگی های صنعتی فراهم شود. جاروبرقی صنعتی دارای فیلتر های قدرتمند است که قابلیت جذب ذرات بسیار ریز را دارد و از بازگشت آن به محیط جلوگیری می کند. لازم به ذکر است تمامی انواع جارو برقی های صنعتی از نوع جارو برقی سطلی هستند و مخزن آن ها از جاروبرقی نیمه صنعتی و جاروبرقی خانگی بزرگ تر است.
 
جاروبرقی نیمه صنعتی
 
مکنده نیمه صنعتی یا جاروبرقی نیمه صنعتی نسبت به جاروبرقی خانگی قدرتمندتر است و در محیط های نیمه صنعتی مانند کارخانجات و کارگاه ها کاربرد دارد. جاروبرقی نیمه صنعتی را می توان برای جمع آوری مایعات و جامدات به صورت جارو برقی دو موتور یا جاروبرقی سه موتور استفاده نمود، در مدل های چند موتور جاروبرقی نیمه صنعتی امکان استفاده از هر موتور به صورت همزمان یا جداگانه وجود دارد که بر طول عمر و میزان کارایی دستگاه تاثیر گذار می باشد. جاروبرقی نیمه صنعتی نیز یکی از انواع جارو برقی خانگی می باشد.
 
جاروبرقی خانگی
 
جاروبرقی خانگی به خوبی امکان جمع آوری آلودگی ها، از محیط منازل را فراهم می آورد که اغلب قابلیت جذب خاک را دارد و برخی نیز از نوع آب و خاک هستند. این نوع جارو برقی با قدرت مکش بالا و قیمت مناسب تر نسبت به جاروبرقی صنعتی و جارو برقی نیمه صنعتی می تواند یک انتخاب مناسب برای محیط های کوچک اداری و محیط منازل باشد. جارو برقی خانگی دارای پمپ سانتریفیوژال، موتور کلکتوری و کیسه است.
 
اجزا جاروبرقی صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی
کلیه جارو برقی ها، صرفه نظر از نوع آن از چند بخش اصلی تشکیل شده اند که عبارتند از:
 
موتور
پمپ
فیلتر
جنس بدنه
نازل و خرطومی
مخزن
معیار انتخاب بهترین جاروبرقی
قدرت مکش: با افزایش قدرت مکش، قابلیت جذب مواد سنگین تر افزایش پیدا می کند.
سرعت مکش: با افزایش سرعت مکش، قابلیت جذب مواد سبک تر افزایش پیدا می کند.
جاروبرقی چگونه کار می کند؟
جارو برقی دستگاهی است که توسط یک پمپ مکش ایجاد کرده و در داخل مخزن خلاء نسبی ایجاد می کند که اختلاف فشار هوای داخل و خارج مخزن سبب جذب مواد به داخل مخزن جارو برقی می شود.
 
کاربرد جارو برقی
 
در انواع محیط های صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی با استفاده از این دستگاه می توان به جمع آوری آلودگی ها پرداخت که مهم ترین ویژگی آن در محیط های حساس است که می توان غبارات سمی را جمع آوری نمود.
 
 
سهولت نظافت نسبت به روش سنتی
تفکیک مواد (مایع و جامد) برای بازگشت به چرخه بازیافت
افزایش سرعت عملیات نظافت
افزایش ایمنی اپراتور در حین کار
جمع آوری کامل مواد و عدم برگشت گرد و خاک
خرید جارو برقی مناسب
اجزا اصلی جارو برقی مانند موتور و جنس بدنه باکیفیت باشد.
با توجه به فضای کارکرد، جارو برقی انتخاب شود.
تخلیه مخزن دستگاه به آسانی صورت پذیرد.
حرکت آسان و مانور پذیری داشته باشد.
نگهداری جارو برقی
پس از هر بار استفاده، مخزن جارو برقی را تخلیه کنید.
به صورت دوره ای فیلتر های جارو برقی را تعویض نمایید.
کیسه جارو برقی را قبل از اینکه بطور کامل پر شود، تعویض کنید.
برس دستگاه را به طور منظم تمیز نمایید.
سیم دستگاه را به طور منظم بررسی کنید تا دچار زدگی و خرابی نشده باشد.
گرد و غبار روی دستگاه را با استفاده از دستمال مرطوب تمیز کنید.
قبل از تعمیر دستگاه از عدم اتصال آن به برق اطمینان حاصل کنید.
برچسب‌ها: ,

دستگاه جوش

زمان زیادی گذشت تا بشر توانست فلزات را به هم دیگر اتصال دهد. این اتصال را جوش فلزات نامیده و دستگاهی که باعث این اتصال می‌شود را تحت عنوان دستگاه جوش یا دستگاه جوشکاری نام می‌برند. جوشکاری یک فرآیند کلیدی است که جنبه مهمی در ساخت و ساز دارد. این احتمالا موثرترین روشی است که در آن دو یا چند قطعه از فلز را با دستگاه جوش می توان با هم جمع کرد تا یک قطعه واحد تولید کند. فرآیند جوشکاری ( Welding ) با دستگاه جوش، مفاصل ایجاد می‌کند که ثابت و بسیار قوی‌تر از هر روش دیگر اتصال فلزات است.
جوشکاری فرایندی است که کاربردهای گسترده‌ای در چندین بخش صنعتی و واحدهای تولیدی در سراسر جهان دارد. برخی از کاربردهای صنعتی جوش عبارتند از:
- مهندسی هوافضا
 
- واگن‌های قطار و قطار
 
- صنعت خودرو و تامین کنندگان خودرو
 
- الکترونیک
 
- سخت‌افزار داخلی
 
- رادیاتور و کانتینرها
 
- ابزار و لوازم پزشکی
 
- تجهیزات هسته‌ای
 
- صنعت غذا و نوشیدنی
 
- دیگر صنایع پردازش فلزی
 
تجهیزات:
تجهیزات کشاورزی و ماشین‌آلات در تمام فرایندها با دستگاه جوش، جوش داده می‌شوند. گل‌گیر،  قاب‌های تاکسی همگی به وسیله دستگاه جوش شکل گرفته‌اند.در مورد چمن و تجهیزات باغبانی همچون اره برقی، چمن‌زنی و غیره، توان و دوام آن‌ها به دلیل قاب‌های محکم شده آن‌ها است. دیگر سازه‌های فلزی مانند فضاهای بسته، سیستم‌های آبیاری، کباب پزی، و.. همگی با استفاده از فرآیند جوشکاری با دستگاه جوش به هم متصل شده‌اند. جاده‌های امن وابسته به فرایندهای جوشکاری - فاضلاب و دیگر سیستم‌های برق که از زیر جاده عبور می‌کنند، دریچه فاضلاب و غیره تماما با استفاده از فرآیندهای جوشکاری ساخته شده‌اند.اکثر صنایع وابسته به تجهیزات دقیق و موثر عملکرد هستند و فرآیند جوشکاری برای این ماشین‌ها و تجهیزات لازم است تا به درستی کار کنند.زمانی که به اطراف خود نگاه می‌کنید، تقریبا تمام لوازم برقی که شما استفاده می‌کنید با استفاده از یک فرآیند جوشکاری در بخشی دیگر تولید می‌شود. بنابراین، ما می‌توانیم نتیجه بگیریم که فرآیند استفاده از دستگاه جوش بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی و صنایع ما است. نوآوری ثابت در جوشکاری نه تنها به صنایع کمک می‌کند تا به سطوح بالاتر بهره‌وری برسند و زندگی ما را بهتر کنند.
 
تفاوت دستگاه های اینورتر و دستگاه های قدیمی:
 
امروزه به دلیل وزن بالای دستگاه جوش قدیمی و همچنین گران بودن آنها دستگاه های جوش جدیدی با نام دستگاه جوش اینورتر ساخته شده اند که به راحتی و بایک دست می‌توان آنها را حمل کرد.وزن این دستگاه‌ها بین 3 تا 8 کیلو گرم است و هم قیمتی مناسب برای استفاده در کارگاه های کوچک و کار های غیر دائمی دارند. تفاوت نحوه عملکرد دستگاه‌های جوش اینورتر با دستگاه‌های جوش قدیمی در طریقه ی تبدیل جریان متناوب ورودی به جریان (DC) خروجی می باشد. هزینه‌ی تولید دستگاه های اینورتر بسیار کمتر از دستگاه‌های پیشین تمام می‌شود. آن هم بدلیل تکنولوژی جدیدیست که در این دستگاه ها به کار گرفته شده است.به علاوه دستگاه‌ جوش اینورتر دارای قدرت جوش و یکنواخت‌تری نسبت به دستگاه های قدیمی می باشند. به عنوان مثال مزایای جوشکاری با دستگاه های اینورتر را می‌توان افزايش كيفيت جوشكاري و  صرفه‌جويي مصرف انرژي ، قابل‌حمل‌بودن،  تعادل مناسب قدرت قوس نام برد.
 
اجزا دستگاه جوش
Current ولوم تنظیم جریان: از این ولوم جهت تنظیم میزان جریان مورد نیاز استفاده می‌شود. هر الکترو نیازمند جریان متناسب با سایز خود است که ما در این مقاله به آن اشاره کردیم.
 
ولوم Arc Force : این سیستم برای کنترل نفوذ جوش در قطعه مورد نظر می باشد.Arc Force جوشکاری با الکترودهای سلولزی را ساده می کند و قطعه مورد نظر سوراخ نمی شود. کاربر،اطلاعات الکترود،ضخامت قطعه و جریان را روی دستگاه تنظیم کرده و عمق جوشکاری مناسب را انتخاب نماید. با استفاده از این ولوم هزینه های اضافی و جانبی برای دستگاه جوشکاری حذف می شود. قدرت و کیفیت جوشکاری افزایش می یابد و جوشکاری به اصطلاح کرمو نمی شود و الکترود دچار چسبندگی نمی شود.
 
کلید تیگ: در جوش آرگون يا تيگ(TIG) برای ايجاد قوس جوشکاري از الکترود تنگستن استفاده مي شود که اين الکترود برخلاف ديگر فرايندهاي جوشکاري حين عمليات جوشکاري مصرف نمي شود. دستگاه هایی که دارای این تکنولوژی هستند قابلیت کار به عنوان دستگاه جوش معمولی و دستگاه جوش آرگون را با استفاده از کپسول و تورچ را دارد.
 
کلید پاور: از این کلید جهت روشن و خاموش کردن دستگاه جوش استفاده می‌شود.
 
از مزایای جوشکاری با دستگاه جوش اینورتر می توان به نکات زیر اشاره کرد:
 
- تکنولوژی اینورتر می‌تواند یک ولتاژ جوشکاری ثابت بالایی را به دور از نوسانات تضمین کند
 
- قوس پايدار، ولتاژ بي‌باري بالا و تعادل مناسب قدرت قوس
 
- پاشش جوشکاری کم و نسبت روکش فلزی بالا
 
- نمای جوشکاری بسیار زیبا و عیب جوشکاری کم
 
- صرفه جویی در مصرف انرژی
 
- فاقد هرگونه آلودگي صوتي
 
- افزایش کیفیت
 
- قابل‌حمل‌بودن
 
- تعمیرات راحت
 
نکات مهم در هنگام خرید دستگاه جوش:
 
سیکل کاری درج شده بر روری دستگاه جوش میزان فعالیت مداوم دستگاه را نشان می دهد ،به طور مثال سیکل کاری 40% یعنی اینکه در هر 10 دقیقه 6 دقیقه کار و 4 دقیقه دستگاه روشن باشد ،به طوری که جوشکاری با آن صورت نگیرد.
 
در خرید دستگاه مناسب از لحاظ کیفیت تولید و وجود قطعات و لوازم و خدمات پس از فروش اطمینان حاصل نمایید.
 
نکات ریز فنی و بسیار کاربردی:
 
- جوشکاری را به عنوان یک سرگرمی انتخاب نکنید.اول اینکه، آن‌ها پرنور  هستند و شما برای جلوگیری از آسیب به چشمان خود به عینک و ماسک جوشکاری مخصوص نیاز دارید.
 
- اضافه کردن کابل جوش : در صورت نیاز به استفاده از کابل بلندتر می بایست نسبت قطر با طول کابل رعایت شود. به ازای اضافه نمودن هر 10 متر قطر کابل دستگاه یک سایز افزایش یابد. حد مجاز اضافه نمودن کابل برای دستگاه جوش اینورتر تکفاز 200 آمپر تا 10 متر، سه فاز 250  آمپر تا 20 متر و دستگاه جوش 400 آمپر به بالا تا 50 متر می باشد.
 
- با استفاده از بلوور هر چندماه یکبار گردگبار دستگاه را پاک کنید (از نزدیک کردن بیش حد بلوور به برد دستگاه خودداری کنید. این کار سبب آسیب رسیدن به برد می‌شود).
 
- جهت خنک شدن دستگاه جوش ،پس از استفاده چند دقیقه (3 الی 6 دقیقه) روشن باشد و سپس خاموش گردد.
 
- کانکشن نری باید اندازه کانکشن مادگی باشد ،به طوری که به خوبی فیکس هم باشند.
 
- در هنگام روشن و خاموش کردن دستگاه جوش حتما ولوم  در حالت صفر باشد.
 
 
دستگاه جوش موجود در بازار ایران:
 
دستگاه جوش اروپایی - نرخ 4 میلیون به بالا
 
دستگاه جوش ایرانی - نرخ 1 میلیون به بالا
 
دستگاه جوش ترکیه ای- نرخ 2.5 میلیون به بالا
 
دستگاه جوش چینی-  نرخ 700 هزارتومان
 
به ترتیب نام برده از دستگاه اروپایی که در سطح بسیار بالا از برندها اصالت دار از جمله استنلی است که کیفیت بی نظیری را از خود ارائه می‌دهد. این دستگاه‌هایی که توسط این شرکت ها عرضه می‌شود علارقم کیفیت بالایی که دارند از خدمات پس از فروش بسیار ضعیفی برخوردار هستند به طوری که در صورت برخی از خرابی های کوچک می‌بایست به فکر یک دستگاه جوش جدید باشید. کیفیت دستگاه های ایرانی به نسبت به دستگاه های جوش ترکیه‌ای و چینی به مراتب بهتر است ، اینورترهای ترکیه ای شرکتی نیز در سطح قابل قبولی قرار دارند اما اینورترهای چینی ارزان قیمت بعد از مدتی کارکرد سنگین یا طولانی برد الکترونیکی آنها می سوزد و غیر قابل استفاده و تعمیرمی باشند. از نظر خدمات پس از فروش دستگاه جوش ترکیه ای نیز همچون رقیب اروپایی خود از خدمات ضعیفی برخوردار است. ولی دستگاه جوش های ایرانی و چینی به دلیل گستردگی قطعات از خدمات ایده‌آلی بهره می‌برند.
 
الکترود
 
لكترود هاي اسيدي و قليايي ، الكترود هاي فولادي ضد زنگ و الكترود هاي طرح آهن در جوشکاری با این دستگاه ها کاربرد دارند. زمان زیادی است که استفاده از الکترود های ذغالی منسوخ شده و  الکترود فلزی جایگزین شده اند، دلیل آن بهتر شدن پایداری قوس و کیفیت جوش در این الکترودها است که کاربرد آن گسترش پیدا کرد تا جایی که کلیه‌ی جوشکاری ها در هوای آزاد در ساختمان های با اسکلت فلزی ساخت پل ها ، هواپیما ها ،کشتی سازی ، ساخت دکل های نفتی ، قالب های بتون ، دکل های مخابرات ، جوشکاری و اتصال لوله های انتقال نفت و گاز و هزاران هزار کاربرد دیگر را از جوش کاری و الکترود روپوش دار آن شاهد هستیم. کارخانه‌های تهیه الکترود (آما - میکا و..) فلز جوشکاری را با قطرهای مختلف از 2 میلی‌متر تا 6 میلی‌متر و گاهی نیز بیشتر تهیه می‌نماید برای جوشکاری قطعاتی که ضخامت آن‌ها 1 یا 2 میلی‌متر می‌باشد از الکترودهای باریک استفاده می‌نمایند مانند جوشکاری در و پنجره که اغلب از پروفیل‌هایی ساخته شده از ورقی به ضخامت 1.5 میلی‌متر تهیه شده‌اند و برای جوشکاری قطعات ضخیم‌تر مانند جوشکاری قطعات تیر آهن و صفحات کلفت و اصولاً برای جوشکاری ساختمان‌های فلزی از الکترود به قطرهای بالا استفاده می‌نمایند.
جدول الکترود مناسب جهت جوشکاری
 

قطر الکترود

جریان پیشنهادی

ولتاژ پیشنهادی

1/0

60 - 20

22/4 - 20/8

1/6

84 - 44

23/36 - 21/76

2/0

 100 - 60


24 - 22/4

2/5

120 - 80

24/8 - 23/2

3/2

148 - 108

24/92 - 23/32

4/0

180 - 140

22/4 - 20/8


اینورترهای ماسفت یا IGBT !؟ یک انتخاب هوشمندانه
 
در تمامی مبدل های الکترونیک قدرت حداقل یک سوییچ قدرت وجود دارد که کنترل ولتاژ، جریان و توان خروجی یا عبارت دیگر کلیه عملکرد مبدل الکتریکی توسط روشن و خاموش شدن آن سوییچ قدرت انجام میگیرد. در این میان MOSFET و IGBT تقریبا پرکاربردترین سوییچ الکترونیک قدرت هستند. با بالا رفتن فرکانس ،ترانزیستور دیگر خطی عمل نمی‌کند و نویز مخابراتی شدیدی را با توان بالا تولید می‌کند . به همین سبب در فرکانس کلیدزنی بالا از المان کم مصرف پاور ماسفت استفاده می‌شود. اما با بالا رفتن قدرت ، تلفات آن نیز زیاد می‌شود . المان جدیدی به بازار آمده است که تمامی مزایای دو قطعه فوق را دارد و دیگر معایب BJT و ماسفت را ندارد . این قطعه جدید IGBT نام دارد. در طی سال‌های اخیر به  دلیل ارزانی و مزایای این قطعه از آن استفاده زیادی شده است.
 
ابعاد و قدرت دستگاه‌ جوش
اندازه دستگاه‌ جوش با افرايش آمپر دستگاه متغیر است. بطورمثال يک دستگاه جوش 160 آمپر 4.5 كيلوگرم، 200  آمپر 7 كيلوگرم، 250  آمپر 13 كيلوگرم دارد. البته دستگاه‌ جوش زير 100 آمپر هم موجود هستند كه با وزن كم كاربردهاي خاص و محدودتري دارند. بازده‌ مناسب دستگاه‌ جوش ،براي كارهاي سبک و جوشكاري تأسیساتی در داخل خانه و يا نصب تابلوهاي تبليغات و…  160 تا 200 آمپر مناسب است. كساني كه بخواهند كار جوشكاري را به صورت حرفه‌اي و در سطح وسيع انجام دهند مثل ساخت استراكچر فلزي، مخازن و كارهاي سنگين‌تر، از دستگاه‌ جوش سه فاز یا تک فاز  بالاي 250  آمپر استفاده مي‌كنند.

بیشتر بخوانید: دستگاه دورکن چیست و چه کاربردی دارد؟

برچسب‌ها: ,

معرفی انواع ابزارک های مورد استفاده در فرز مینیاتوری

اگر به ساخت سازه های کوچک و مینیاتوری علاقه مند باشید، قطعا فرز مینیاتوری یکی از ابزار های مناسب و حرفه ای برای استفاده در اینچنین موارد است.
فرز مینیاتوری یکی از زیرمجموعه های خانواده فرز ها است که یک شفت متصل به موتور و کولت نصب شده بر روی آن، امکان نصب  انواع ابزارک را فراهم می کند. اگر با دستگاه فرز مینیاتوری آشنا نیستید پیشنهاد می کنیم نوشته زیر را مطالعه کنید تا دید بهترین نسبت به نکته هایی که قرار است توضیح دهیم داشته باشید.
ابزارک های فرز مینیاتوری
دسترسی سریع :  پنهان 
1 ابزارک های فرز مینیاتوری
2 فرچه سیمی فرز مینیاتوری
3 فرچه پلاستیکی (برس نایلونی)
4 سنگ پرداخت فرم دهی
5 ابزارک فرز فرم پودر الماس
6 توپی سنباده کاری فرز مینیاتوری
7 پد پولیش فرز مینیاتوری
8 صفحه برش فرز مینیاتوری
9 نکته های مهم در مورد فرز مینیاتوری
فرز مینیاتوری به تنهایی هیچ کارایی ندارد و بعد از روشن کردن آن فقط یک شفت چرخان شروع به چرخیدن می کند. شما باید با استفاده از ابزارک ها و تیغه ها و مته های مختلف تلاش کنید تا به هدف خود برای ساخت تجهیزات مختلف برسید. این ابزارک ها ممکن است برای تراش، برش، پرداخت، تمیز کاری، سوراخ کاری و… طراحی شده باشند و یا اینکه حتی شما ابزارکی اختصاصی برای کاری اختصاصی طراحی و تولید کنید.
با توجه به تنوع استفاده از فرز مینیاتوری در صنایع مانند صنعت چوب، فلز، جواهر سازی و… تولید کننده ها طیف گسترده ای از ابزار ها و تیغه ها را تولید می کنند. در ادامه تعدادی از این ابزار ها را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.
فرچه سیمی فرز مینیاتوری
از فرچه سیمی می توانید برای پرداخت تمیز کاری زدودن آلودگی و جرم زدای سطوح و … استفاده کنید. البته این فرچه ها در انواع مختلفی مانند فرچه کاسه ای و خورشیدی و … تولید می شود و هر کدام کارایی و قابلیت مخصوص به خود را دارند
برای استفاده از این فرچه ها هم مهم نیست سطح کار شما از چه جنسی باشد.
فرچه پلاستیکی (برس نایلونی)
فرچه پلاستیکی یا نایلونی برای خاک زدایی و حذف گرد و خاک از روی کار گزینه ای مناسب است. تاکید می کنیم که با توجه به ابعاد این فرچه ها، نباید انتظار کار های سنگین و عجیب داشته باشید. این فرچه ها برای خاک برداری های مینیاتوری گزینه ای مناسب هستند.
فرچه ها پلاستیکی هم در مدل های مختلف به بازار عرضه می شوند.
سنگ پرداخت فرم دهی
سنگ ها برای سنگ زنی انواع فلزات سخت و نرم گزینه ای مناسب هستند. این سنگ ها در مدل های متنوع مانند استوانه ای و کروی و مخروطی و … به بازار عرضه می شوند. شما می توانید با توجه به نوع نیاز خود برای فرم دهی یا لایه برداری از فلزات، از این سنگ ها استفاده کنید.
ابزارک فرز فرم پودر الماس
یکی از جذاب ترین ابزارک ها یا سری های فرز مینیاتوری همین ابزارک های مخصوص فرم دهی و حکاکی روی شیشه و سنگ های تزئینی است. اگر به هنر ساخت جواهرات و زیورآلات علاقه دارید، با استفاده از این ابزار های فرم دهنده زیورآلات می توانید بینهایت ایده خلق کنید و طرح های خود را اجرا کنید.
با توجه به اینکه الماس ها به صورت پودر به این تیغه ها چسبیده اند به این ابزارک ها ((فرز فرم پودر الماس)) هم گفته می شود.
سنگ انگشتی پودر الماس، سنگ انگشتی مخصوص شیشه و سنگ عقیق و گوهر تراشی و انواع سنگ های تزئینی و نگین تراشی است.
توپی سنباده کاری فرز مینیاتوری
پرداخت و سنباده کاری یکی از مهم ترین مراحل ساخت سازه های چوب و فلز و … است. طراحان ابزارک ها محدود به ابزار های فرم دهی نشدند و حتی برای سنباده کاری هم توپی های مخصوص ساختند. با استفاده از این توپی ها به راحتی می توانید عملیات سنباده کاری و حتی فرم دهی را انجام دهید.
البته لازم به توضیح است که نباید به این سنباده ها فشار زیاد وارد شود چون به راحتی از بین می روند.
پد پولیش فرز مینیاتوری
در سازه های فلزی و سنگ های تزئینی، می توان با پولیش کاری سطح کار را صیقلی و یکنواخت کرد. این کار را می توان سریع تر از همیشه و با استفاده از پد های پولیش انجام داد. این پد ها هم در مدل های مختلف در بازار موجود هستند.
صفحه برش فرز مینیاتوری
شاید برایتان جالب باشد که با استفاده از فرز مینیاتوری می توان ورق های نازک و نرم فلزات و حتی چوبی را برش داد. بله، فرز مینیاتوری ابزارک های ویژه ای مخصوص این کار دارد.
اما نکته مهم اینجاست که این صفحه های برش بسیار نازک و شکستنی هستند و با کوچکترین فشار می شکنند و قابل استفاده نیستند.
نکته های مهم در مورد فرز مینیاتوری
محدود به ابزار های موجود بازار نباشید. شما می توانید بی نهایت مدل ابزارک برای استفاده در پروژه های خود بسازید.
ساخت این ابزارک ها برای تراشکار ها کاری بسیار راحت و ساده است.
قطر شفت ابزارک ها برای فرز مینیاتوری ها معمولا ۳.۲ میلی متر است. اما بوشن های مختلفی برای تبدیل به سایز های کوچکتر هم وجود دارد.
بیشتر بخوانید: دستگاه جوش
برچسب‌ها: ,

اور فرز نجاری و هرآنچه باید در مورد آن بدانید

اورفرز

اورفرز به عنوان مهم ترین بخش از ابزار های برقی برای برش، تراش کاری، پرداخت سطوح استفاده می‌شود. شما می توانید به عنوان یک استادکار ماهر از انواع فرز در زمینه های فلزات، سنگ تراشی، کاشی کاری و همچنین صنایع پلاستیکی و حتی چوبی استفاده نمایید. یکی از نکات مهم که هنگام خرید اورفرز باید به آن توجه داشته باشید، سرعت دستگاه است. یادتان باشد سرعت دستگاه شما با کیفیت و همچنین مدت زمان لازم برای انجام کار شما در ارتباطی مستقیم قرار دارد و باید از سرعتی مناسب با نوع فعالیت شما برخوردار باشد. سرعت چرخش دیسک‌ها در برخی مینی فرزها از ۵۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ هزار است.

کاربرد اور فرز 

حتما بارها و بارها لبه های میز های ناهار خوری یا لبه های میز های تحریر چوبی یا دسته مبلمان های چوبی را مشاهده کرده اید که با شکل های خاصی به صورت نیم گرد یا گرد ابزار خورده یا به شکل های جذاب دیگری درآمده است.
 
یا حتما به این فکر کرده اید که شیار لازم برای جای گرفتن شیشه های وسط میز و مبلمان به چه شکل ایجاد شده اند یا طرح هایی که روی پایه های میز و مبلمان و مصنوعات چوبی دیگر ایجاد شده اند با چه وسیله ایی انجام شده است؟! انجام این کارها همگی بوسیله اور فرز یا فرز نجاری انجام پذیر است و البته کار اور فرز به همین چند مورد منتهی نمیشود و در بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارد.
در هنگام ساخت مصنوعات چوبی مانند میز و مبل و کتابخانه چوبی و ... از اتصالات چوبی استفاده میشود که تعداد این اتصالات بسیار زیاد و برای هر نوع فضایی یک اتصال مخصوص بکار برده میشود و برای ایجاد این اتصالات و درآرودن جای این اتصالات در بسیاری از موارد از اور فرز نجاری استفاده میکنند که میتوانند با تیغ های متنوعی که برای استفاده روی اور فرز وجود دارد شکل ها و فضاهای مختلفی را میتوان برای هر اتصال ایجاد نمود.
در سالهای اخیر با ورود مبلمان های ترکیبی چوب و رزین یا چوب و فلز باز هم استفاده از اور فرز نجاری بسیار بیشتر شده است و برای کنده کاری محل ریختن رزین یا فضای قرار گیری فلز میتوان از اور فرز استفاده نمود.
اگر بخواهیم توضیح دهیم که کار اور فرز چیست شاید نتوان به تمام مواردی که میتوان بوسیله اور فرز انجام داد اشاره کرد چون با توجه به خلاقیت نجار یا استاد کاری که از اور فرز استفاده میکند میتوان کارهای بسیار بیشتری را توسط این ابزار کارآمد انجام داد که به عنوان مثال میتوان برای گندگی اسلب یا الوارهای بسیار پهن و بزرگ که عرض آنها بیشتر از عرض رنده گندگی یا دستگاه گندگی است میتوان بوسیله اور فرز انجام داد و براحتی با ساخت یک شابلون یا گونیایی که اور فرز روی آن قرار میگیرد میتوان سطح اسلب یا تخته چوبی را صاف و کاملا مسطح کرد که برای سنباده زنی و رنگ اماده شود
یا برای هم تراز کردن با اندازه کردن دو یا چند قطعه چوبی با یکدیگر میتوان از اور فرز نجاری استفاده کرد و با استفاده از تیغ اور فرز های مناسب میتوان قطعات برش خورده توسط اره فلکه یا هر اره ی دیگری را با الگو و نمونه اولیه یکی کرد و به اندازه نهایی رس
انواع فرز نجاری ( انواع اور فرز نجاری)
اور فرز بنا بر نوع کار و حجم استفاده از آن در چندین مدل طراحی و تولید میشود که برای انجام کارهای سنگین تر از اور فرز های بزرگ و به همین ترتیب برای انجام کارهای ظریف تر و حجم کمتر از اور فرز های کوچک و اور فرز های مشتی میتوان استفاده کرد
اور فرزها را میتوان بر اساس چند مشخصه دسته بندی کرد که یکی از مهمترین آنها ماکنیزم و نحوه کارکرد کفی اور فرز است که حالت ها و مدلهای مختلفی برای آنها طراحی و ساخته شده است و دسته بندی اصلی دیگر بر اساس حجم دستگاه و توان موتور اورفرز است و دسته بندی آخر بر اساس سایز کولت و کارگیر تیغ اور فرز است که در اینجا به آنها اشاره خواهد شد
 
اور فرز بزرگ دو دسته
اور فرز متوسط و دو کاره 
اور فرز مشتی 
 
 
فرز نجاری های با ارتفاع قابل تنظیم
این نوع اور فرز های نجاری از معمول ترین انواع اور فرز است که در صنایع چوب و کارگاه های نجاری از انها استفاده میشود و تقریبا در هر کارگاه نجاری میتوان یکی از این اور فرز ها را دید و اصولا وقتی از فرز نجاری یا اور فرز نام میبریم این نوع اور فرزها در ذهن تصور میشود
اور فرز های نجاری ارتفاع متغیر در حجم و توان های مختلف و با سایز کولت های مختلف در بازار وجود دارند
اور فرز نجاری ترکیبی
این نوع اور فرز ها از ترکیب یک فرز نجاری ثابت و یک پایه اور فرز با ارتفاع متغیر تشکیل شده اند و میتوان با توجه به نوع استفاده از هریک از آنها استفاده کرد که برای استفاده در جایی که نیاز به اور فرز با ارتفاع قابل تنظیم است میتوان از پایه ارتفاع متغیر همراه با فرز ثابت استفاده کرد و برای استفاده در پانتوگراف یا میز فرز میتوان پایه متغیر را باز کرده و از فرز نجاری با پایه ثابت ان استفاده کرد.
تقریبا تمام برندها انواع اور فرز ها را تولید میکنند ولی برخی از برندها در تولید مدلهای خاصی بهتر عمل کرده اند و ویژگی های بیشتری در اور فرز های خاص خود قرار داده اند.
 
انواع اور فرز بر اساس سایز کولت اور فرز
فرز نجاری مانند دیگر فرز ها مانند فرز انگشتی و فرز مینیاتوری از سایز کولت های مختلفی استفاده میکنند که معمول ترین سایزهای مورد استفاده در فرز های نجاری کولت سایز 6 ، 8 ، 10 و 12 میلیمتر است که با توجه به سایز کولت اورفرز باید تیغ اور را نیز بر اساس همین سایز انتخاب نمود و استفاده کرد.
در فرز نجاری های بزرگ و با حداکثر توان بیشتر از کولت های 12 ، 10 و در برخی موارد از کولت سایز 8 استفاده میکنند که هنگام خرید اور فرز باید به سایز کولت آن دقت نمود و سایز مناسب را با توجه به تیغ اور فرز انتخاب کرد.
در اور فرز های مشتی و کوچک تر بیشتر از کولت های سایز 6 و 8 استفاده میکنند و بیشتر برای کارهای ظریف تری که نیاز به کنترل بیشتری دارند از اور فرز های مشتی و اور فرز های کوچک استفاده میشود.
به فرز نجاری های مشتی کوچک ، لبه گیر یا اور فرز لبه گیر هم گفته میشود که برای ابزار زدن و با شکل دادن به لبه های میز های چوبی یا ام دی اف مورد استفاده قرار میگیرند.
نحوه کار با اور فرز
برای استفاده از اور فرز اولین و مهمترین بخش شروع کار انتخاب نوع تیغ اور فرز است که بنا به طرح مورد نظر که برای ابزار لبه میز و مبلمان است یا در وسط کار باید تیغ مناسب را انتخاب و روی اور فرز نصب کرد
آموزش کار با اور فرز نجاری
برای شروع کار با اور فرز نجاری ابتدا نحوه کار با با اور فرز را کاملا یاد بگیرید و برای امتحان کردن و بدست آوردن تجربه کافی ابتدا روی چوب یا ام دی اف های پرتی و بلااستفاده امتحان کنید و مهارت لازم برای کار با اور فرز را بدست آورید و بعد اقدام به کار روی قطعات و سازه های اصلی و حساس کنید.
آموزش کار با اور فرز
ابتدا نوع ابزار را با توجه به طرح مورد نظر یا نوع کار مورد نیاز انتخاب کنید. انواع تیغه اور فرز در بازار وجود دارند و تنوع بسیار بسیار گسترده ایی دارند و هرکدام برای منظور خاص یا طرح خاصی طراحی و ساخته شده اند.
 
در هنگام انتخاب تیغه اور فرز به چند نکته باید توجه نمایید که اولین مورد و مهمترین مورد سایز کولت تیغ اور فرز است که با فرز نجاری شما هماهنگ است یا خیر و با سایز کولت اور فرز شما همخوانی دارد یا خیر.
در برخی از اور فرز ها مانند اور فرز رونیکس کولت گیر طوری طراحی شده است که بتواند کولت های با سایزهای مختلف را روی آن نصب کنید تا نگرانی بابت انتخاب تیغ سایز درست نداشته باشید.
به هر روی انتخاب تیغ مناسب میتواند بخش عمده ایی از نحوه کار با اور فرز باشد. به دلیل تنوع بیش از حد این تیغ ها باید در ابتدا از چند نوع تیغ های اصلی استفاده کنید و بعد کم کم بنابر تجربه ایی که بدست می آورید میتوانید استفاده از انواع تیغ را گسترش دهید.
از مهمترین انواع تیغ های موجود در بازار و پراستفاده ترین انواع آنها میتوان به تیغه شیار زن برای اتصالات کام و زبانه یا ایجاد شیار برای اتصالات نیم نیم استفاده کرد و البته از این تیغ میتوان برای هم تراز کردن قطعات و لبه های کار نیز استفاده کرد.
تیغ اور فرز های شیار زن در سایزهای بسیار متنوعی وجود دارند و نسبت به نوع شیار مورد نیاز میتوان از تیغ های با طول متفاوت و یا قطر های متفاوت استفاده کرد.
یکی دیگر از انواع تیغ های مورد نیاز برای ساخت انواع سازه های چوبی تیغ لبه گیر یا تیغ منحنی پروفیل لبه است که در شکل های بسیار متنوع وجود دارند که برای از بین بردن لبه تیز میز و صندلی ها میتوان از آنها استفاده کرد که نمای بسیار زیبایی هم به میز و مبلمان میدهد.
تیغ های لبه گیر به طور معمول یا به صورت نیم گرد تو رفته است که یک شیار نیم گرد تو رفته در لبه میز ایجاد میکند. باید توجه داشته باشید که شکل خود تیغ اور فرز ممکن است شما را به اشتباه بی اندازد و هنگام انتخاب تیغ فرز نجاری دقت نمایید چون شکل ظاهری تیغ هایی که لبه های نیم گرد و منحنی بیرون آمده ایجاد میکنند شکل خود تیغه به صورت نیم گرد فرو رفته است و تیغه هایی که لبه های نیم گرد فرو رفته ایجاد میکنند بر خلاف شکل ظاهری آنها است که نیم کره و منحنی بیرون زده است.
یکی از پراستفاده ترین انواع تیغ اور فرز تیغه هایی است که دارای بلبرینگ هستند و میتوان با تیکه دادن یا حرکت دادن بلبرینگ بر روی شابلون لبه های کار را براحتی ابزار زد و یا قطعات را اندازه کرد.
در بازار انواع ست های تیغ اور فرز وجود دارند که میتوانید برای دسترسی به طرح ها و تیغه های مختلف همراه با اور فرز خود یک ست تیغ اور فرز نیز خریداری نمایید.
 
بعد از انتخاب تیغه مناسب باید محل کار اور فرز را مشخص کنید که دقیقا قصد انجام چه کاری را دارید که البته در مرحله قبل این مسئله مشخص شده است ولی در این مرحله برای کنترل حرکت و مهار اور فرز باید چاره ایی بی اندیشید.
در اقلام همراه هر اور فرز چندین مدل مختلف از گونیا و قرار های مختلف وجود دارد که میتوانید برای کنترل حرکت اور فرز از آنها استفاده نمایید.
حرکت دقیق اور فرز برروی خط برش یا محل شیار ممکن است نیاز به تجربه و مهارت بسیار زیادی داشته باشد ولی با وجود ابزارهای موجود و البته با ساختن قرار یا شابلون برای حرکت اور فرز میتوان براحتی بدون نیاز به مهارت زیادی فرز را کنترل کرد و روی خط و محل دلخواه کار برش یا ابزار زنی را انجام داد.
ساخت شابلون و یا قرار با توجه به محل کار و نوع کار انجام پذیرد و که از راحتترین این شابلون ها که میتواند یک تخته چوب صاف و بدون تاب یا لبه یک ام دی اف باشد تا شابلون های پیچیده تر برای ایجاد شیار یا کنده کاری هایی که با دست آزاد امکان پذیر نیست.
در سالهای اخیر برخی از شرکت ها با توجه به تکنولوژی های روز دنیا اور فرز هایی طراحی کرده اند که بدون نیاز به شابلون روی برچسب هایی که دستگاه توان پردازش و خواندن آنها را دارد حرکت میکند و بدون نیاز به مهارت زیادی شکلهای بسیار پیچیده را ابزار زد.
 

تعیین ارتفاع اور فرز

بعد از انجام دادن مراحل بالا الان نیاز است تا با توجه به عمق کنده کاری با ابزار زنی ارتفاع کار یا ارتفاع کفی اور فرز را تعیین و آن را در همان ارتفاع مشخص فیکس و ثابت نمایید.
 
برای تنظیم ارتفاع کار اور فرز برندها و شرکت های مختلف تمهیدات متفاوتی را اندیشیده اند و ممکن است در مارک های مختلف اور فرز تنظیم ارتفاع با دیگر برندها متفاوت باشد اما نکته مهم این است که حتی اگر دستگیره ها یا اهرم های تنظیم ارتفاع در مدلهای مختلف متفاوت باشد ولی مکانیزم کم و زیاد شدن ارتفاع در تمام مدلها کاملا یکسان بوده و از طریق دو محور عمودی در چپ و راست دستگاه انجام میشود.
در برخی مدلها برای رها سازی محور عمودی نیاز است تا دستگیره اصلی اور فرز را بچرخانید.
در برخی از مدلها ممکن است برای رها کردن محور عمودی نیاز باشد تا اهرم رها کردن محور عمودی را بکشید
در مدلهای دیگر ممکن است این کار توسط یک پیچ یا مهره در کنار دستگاه باشد.
بعد از رها سازی محور عمودی و شل کردن محور تنظیم ارتفاع نیاز است تا ارتفاع دقیق پایین آمدن تیغ اور فرز را تعیین و آن را در همان جا ثابت نمایید. که باز این مورد هم ممکن است در مدلهای مختلف متفاوت باشد.
در یکی از مدلهای اور فرز متابو تنظیم ارتفاع و میزان تغییرات ارتفاع تیغه توسط یک ساعت عقربه ایی با دقت بسیار بالا 0/1 میلی متر نمایش داده میشود
در مدلهای دیگر تغییرات ارتفاع بوسیله یک خط کش مدرج انجام میشود و با تغییر ارتفاع تیغه، نشانگر ارتفاع روی خط کش مدرج ارتفاع را نمایش میدهد.
تنظیم ارتفاع اور فرز فرز میتواند یکی از مهمترین قسمت های کار با اور فرز باشد چون میزان عمق شیار یا میزان عمق یک اتصال بسیار مهم و برای کیفیت نهایی کار از اهیمت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال برای ایجاد شیار یک اتصال دم چلچله ایی اگر عمق کنده کاری زیاد باشد اتصال دم چلچله را ناهموار و با ارتفاع های ناموزون انجام میدهد.
 
اتصال تیغه اور فرز روی کولت اور فرز نجاری
 
نصب تیغ اور فرز معمولا در تمام مدلها شبیه به هم و با استفاده از یک آچار و قفل اسپیندل اور فرز قابل انجام است. به این ترتیب برای نصب تیغ اور فرز باید با دنباله تیغه را در دورن کولت یا تیغ گیر اور فرز قرار دهید و با یکدست قفل شفت یا قفل اسپیندل را به داخل فشار دهید و با دست دیگر بوسیله آچار مهمره روی کولت را محکم کنید.
همانطور که گفته شد در نحوه بستن تیغ روی کولت اور فرز ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند ولی قفل اسپیدنل یا مهره محکم کننده کولت در برخی از مدلها بسیار راحت تر و با ارگونومی بیشتر طراحی شده اند.
نکته بسیار مهم هنگام نصب تیغ روی اور فرز این است که حتما دقت نمایید که دستگاه از پریز برق بیرون باشد و به برق متصل نباشد چون دور اور فرز بسیار بالاست و اگر به صورت ناخواسته هنگام تعویض تیغ دستگاه روشن شده و خسارات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
 
 تنظیم سرعت چرخش اور فرز یا دیمر اور فرز
 
در بسیاری از مدلهای امروزی فرزهای نجاری قابلیت تنظیم سرعت وجود دارد که به وسیله آن میتوان سرعت چرخش تیغ اور فرز را با توجه به قطر تیغه و یا نوع چوب بر اساس سختی و نرمی چوب سرعت تیغ را تنظیم نمود تا به طورت ناخواسته سرعت بالای چرخش تیغ باعث سوختگی چوب و همچنین لبه های تیغه نشود.
 
شروع به کار
 
پس از توجه به تمام این موارد حال میتوانید دستگاه را برق متصل نمایید و شروع به کار کنید و لطفا لطفا لطفا موارد ایمنی را در استفاده از ابزارهای نجاری و از جمله اور فرز نجاری در نظر داشته باشید.
 
بهترین اور فرز نجاری
 
همانطور که همیشه در بیشتر مقاله ها دیگر نیز بیان کرده ایم بهترین اور فرز نجاری باید با توجه به نوع و حجم کار شما تعیین شود ولی اگر بخواهیم فارغ از نوع کار بر اساس برند و کیفیت ساخت و طول عمر، اور فرز مناسب و با کیفیت را به عنوان بهترین اور فرز نجاری معرفی نماییم باید از تولیدات و برندهای برتر آلمانی شروع کنیم که برندهایی همچون اور فرز متابو ، اور فرز آاگ و دیگر برندهای مطرح و درجه یک و از بهترین اور فرز های بازار میتوان به اور فرز ماکیتا ، اور فرز توسن ، اور فرز رونیکس و اور فرز هیوندای و دیگر برندهای معتبر و با کیفیت بازار اشاره کرد.
بیشتر بخوانید: معرفی انواع ابزارک های مورد استفاده در فرز مینیاتوری
برچسب‌ها: ,
بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 6
بازدید دیروز : 86
بازدید هفته گذشته : 95
بازدید ماه گذشته : 196
بازدید سال گذشته : 392
کل بازدید : 2674