x تبلیغات
معرفی انواع ابزارک های مورد استفاده در فرز مینیاتوری

معرفی انواع ابزارک های مورد استفاده در فرز مینیاتوری

معرفی انواع ابزارک های مورد استفاده در فرز مینیاتوری

معرفی انواع ابزارک های مورد استفاده در فرز مینیاتوری

اگر به ساخت سازه های کوچک و مینیاتوری علاقه مند باشید، قطعا فرز مینیاتوری یکی از ابزار های مناسب و حرفه ای برای استفاده در اینچنین موارد است.
فرز مینیاتوری یکی از زیرمجموعه های خانواده فرز ها است که یک شفت متصل به موتور و کولت نصب شده بر روی آن، امکان نصب  انواع ابزارک را فراهم می کند. اگر با دستگاه فرز مینیاتوری آشنا نیستید پیشنهاد می کنیم نوشته زیر را مطالعه کنید تا دید بهترین نسبت به نکته هایی که قرار است توضیح دهیم داشته باشید.
ابزارک های فرز مینیاتوری
دسترسی سریع :  پنهان 
1 ابزارک های فرز مینیاتوری
2 فرچه سیمی فرز مینیاتوری
3 فرچه پلاستیکی (برس نایلونی)
4 سنگ پرداخت فرم دهی
5 ابزارک فرز فرم پودر الماس
6 توپی سنباده کاری فرز مینیاتوری
7 پد پولیش فرز مینیاتوری
8 صفحه برش فرز مینیاتوری
9 نکته های مهم در مورد فرز مینیاتوری
فرز مینیاتوری به تنهایی هیچ کارایی ندارد و بعد از روشن کردن آن فقط یک شفت چرخان شروع به چرخیدن می کند. شما باید با استفاده از ابزارک ها و تیغه ها و مته های مختلف تلاش کنید تا به هدف خود برای ساخت تجهیزات مختلف برسید. این ابزارک ها ممکن است برای تراش، برش، پرداخت، تمیز کاری، سوراخ کاری و… طراحی شده باشند و یا اینکه حتی شما ابزارکی اختصاصی برای کاری اختصاصی طراحی و تولید کنید.
با توجه به تنوع استفاده از فرز مینیاتوری در صنایع مانند صنعت چوب، فلز، جواهر سازی و… تولید کننده ها طیف گسترده ای از ابزار ها و تیغه ها را تولید می کنند. در ادامه تعدادی از این ابزار ها را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.
فرچه سیمی فرز مینیاتوری
از فرچه سیمی می توانید برای پرداخت تمیز کاری زدودن آلودگی و جرم زدای سطوح و … استفاده کنید. البته این فرچه ها در انواع مختلفی مانند فرچه کاسه ای و خورشیدی و … تولید می شود و هر کدام کارایی و قابلیت مخصوص به خود را دارند
برای استفاده از این فرچه ها هم مهم نیست سطح کار شما از چه جنسی باشد.
فرچه پلاستیکی (برس نایلونی)
فرچه پلاستیکی یا نایلونی برای خاک زدایی و حذف گرد و خاک از روی کار گزینه ای مناسب است. تاکید می کنیم که با توجه به ابعاد این فرچه ها، نباید انتظار کار های سنگین و عجیب داشته باشید. این فرچه ها برای خاک برداری های مینیاتوری گزینه ای مناسب هستند.
فرچه ها پلاستیکی هم در مدل های مختلف به بازار عرضه می شوند.
سنگ پرداخت فرم دهی
سنگ ها برای سنگ زنی انواع فلزات سخت و نرم گزینه ای مناسب هستند. این سنگ ها در مدل های متنوع مانند استوانه ای و کروی و مخروطی و … به بازار عرضه می شوند. شما می توانید با توجه به نوع نیاز خود برای فرم دهی یا لایه برداری از فلزات، از این سنگ ها استفاده کنید.
ابزارک فرز فرم پودر الماس
یکی از جذاب ترین ابزارک ها یا سری های فرز مینیاتوری همین ابزارک های مخصوص فرم دهی و حکاکی روی شیشه و سنگ های تزئینی است. اگر به هنر ساخت جواهرات و زیورآلات علاقه دارید، با استفاده از این ابزار های فرم دهنده زیورآلات می توانید بینهایت ایده خلق کنید و طرح های خود را اجرا کنید.
با توجه به اینکه الماس ها به صورت پودر به این تیغه ها چسبیده اند به این ابزارک ها ((فرز فرم پودر الماس)) هم گفته می شود.
سنگ انگشتی پودر الماس، سنگ انگشتی مخصوص شیشه و سنگ عقیق و گوهر تراشی و انواع سنگ های تزئینی و نگین تراشی است.
توپی سنباده کاری فرز مینیاتوری
پرداخت و سنباده کاری یکی از مهم ترین مراحل ساخت سازه های چوب و فلز و … است. طراحان ابزارک ها محدود به ابزار های فرم دهی نشدند و حتی برای سنباده کاری هم توپی های مخصوص ساختند. با استفاده از این توپی ها به راحتی می توانید عملیات سنباده کاری و حتی فرم دهی را انجام دهید.
البته لازم به توضیح است که نباید به این سنباده ها فشار زیاد وارد شود چون به راحتی از بین می روند.
پد پولیش فرز مینیاتوری
در سازه های فلزی و سنگ های تزئینی، می توان با پولیش کاری سطح کار را صیقلی و یکنواخت کرد. این کار را می توان سریع تر از همیشه و با استفاده از پد های پولیش انجام داد. این پد ها هم در مدل های مختلف در بازار موجود هستند.
صفحه برش فرز مینیاتوری
شاید برایتان جالب باشد که با استفاده از فرز مینیاتوری می توان ورق های نازک و نرم فلزات و حتی چوبی را برش داد. بله، فرز مینیاتوری ابزارک های ویژه ای مخصوص این کار دارد.
اما نکته مهم اینجاست که این صفحه های برش بسیار نازک و شکستنی هستند و با کوچکترین فشار می شکنند و قابل استفاده نیستند.
نکته های مهم در مورد فرز مینیاتوری
محدود به ابزار های موجود بازار نباشید. شما می توانید بی نهایت مدل ابزارک برای استفاده در پروژه های خود بسازید.
ساخت این ابزارک ها برای تراشکار ها کاری بسیار راحت و ساده است.
قطر شفت ابزارک ها برای فرز مینیاتوری ها معمولا ۳.۲ میلی متر است. اما بوشن های مختلفی برای تبدیل به سایز های کوچکتر هم وجود دارد.
بیشتر بخوانید: دستگاه جوش
برچسب‌ها: ,
بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 5
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته گذشته : 5
بازدید ماه گذشته : 36
بازدید سال گذشته : 441
کل بازدید : 2723