x تبلیغات
تاریخچه چراغ قوه

تاریخچه چراغ قوه

سیر تکاملی چراغ‌ قوه‌ از گذشته تاکنون

تاریخچه چراغ قوه

 سیر تکاملی چراغ‌ قوه‌ از گذشته تاکنون

بسیاری از شرکت ها راه هایی برای بهبود طراحی و قابلیت اطمینان چراغ قوهها پیدا کرده اند. می توانید آنها را در اشکال و اندازه های مختلف پیدا کنید،از جاکلیدی کوچک گرفته تا ایجاد برنامه های چراغ قوه در تلفن های همراه و یا یک رادیو. حتی چراغ قوههای زیر آب هم وجود دارند! امروز، زمین می تواند در آرامش باشد و بداند این چراغها کارایی بیشتری دارند و باعث اتلاف کمتر انرژی می شوند.
 
تاریخچه و سیر تکاملی چراغ قوه ها
 
 
حدود ۶۰۰۰۰۰ سال پیش
 
بشر آتش را کشف کرد! این امر با تهیه گرما،پختن غذا و دفع شکارچیان در زنده ماندن به اجداد ما کمک می کرد. بسیاری از مورخان بر این باورند که آتش سوزی همچنین با تشویق اجداد بشری به دور هم جمع شدن به تغییر هنجارهای اجتماعی ما کمک کرده است.
 
۶۰۰ سال قبل از میلاد
 
یونانیان باستان با مالیدن خز به عنبر،الکتریسیته ساکن را کشف کردند. این دو ماده با هم یک جاذبه را تشکیل دادند که منجر به آزاد شدن انرژی ساکن شد. این امر منجر به کشف برق به عنوان یک منبع طبیعی شد.
 
۲۵۰ سال قبل از میلاد
 
باستان شناسان همچنین گلدان های سفالی داخل آن را پیدا کرده اند که با سرکه و مس پر شده است. آنها معتقدند اینها ممکن است باتری های باستانی برای تولید نوری باشد که توسط رومی ها و پارسی ها استفاده می شده است.
 
۱۸۰۰
 
الساندرو ولتا اولین باتری مدرن را ایجاد کرد. به آن شمع ولتایی گفته می شد و از روی، مس و سرکه تشکیل شده است. این اولین باتری بود که جریان مداوم الکتریکی ایجاد می کرد و به دانشمندان اجازه می داد از آن در یک محیط کنترل شده استفاده کنند.
 
اواسط دهه ۱۸۰۰
 
اولین لامپ برقی اختراع شد. مورخان اغلب دیوی را به عنوان اولین ابداع لامپ معرفی می کنند، اما عملی نبود زیرا خیلی زود می سوخت. در سال ۱۸۷۹، این توماس ادیسون بود که اولین لامپ را که به مدت ۱۳ ساعت به طور مداوم می سوزد، اختراع کرد.
 
۱۸۰۲
 
همفری دیوی اولین چراغ برق را اختراع کرد. اختراع او لامپ قوس الکتریکی نام داشت و گرچه نور تولید می کرد، اما بسیار روشن بود و مدت زیادی دوام نیاورد. با اتصال سیمها به باتری و یک قطعه کربن کار می کرد.
 
۱۸۸۸
 
شخصی به نام کنراد هوبرت شرکت تولید برق جدید آمریکا را تأسیس کرد. این شرکت مواردی را تولید می کند که از طریق باتری مانند سنجاق های روسری روشن کار می کنند. هوبرت سرانجام نام شرکت خود را به Eveready تغییر داد.
 
۱۸۹۷-۱۹۰۲
 
دیوید میسل اولین چراغ قوه را اختراع کرد و آن را به ثبت رساند. هوبرت حق ثبت اختراع Misell را خریداری کرد و اولین چراغ قوه Eveready تولید شد. این منجر به اولین علامت تجاری Eveready شد که روی درپوش های انتهایی چراغ قوه ظاهر شد.
 
۱۹۲۶
 
Eveready اولین چراغ قوه این شرکت را معرفی کرد که به مشتریان این انعطاف را می دهد تا چراغ قوههای خود را در هر کجا که می خواهند آویزان کنند. این شرکت یک چراغ قوه استاندارد را به دست گرفت و یک حلقه به انتهای دسته اضافه کرد که باعث می شود چراغ قوهها در شرایط اضطراری بیشتر در دسترس باشند.
 
۱۹۳۵
 
ویلیام اچ بیلر نور سیاه را اختراع کرد. نور سیاه یا اشعه ماوراء بنفش برای چشم انسان غیرقابل مشاهده است و برای انتشار نور درخشان که می توانیم ببینیم، به موارد رنگی فلورسنت نیاز دارند. استفاده از چراغ قوه با نور سیاه به کشف شواهد پنهان در صحنه های جنایت کمک کرده است.
 
۱۹۶۶
 
چراغ قوههای ساخته شده از ترموپلاستیک معرفی شدند. این به Energizer اجازه داد تا چراغهایی را که در اشکال و اندازه های جدید تولیدکنند، این امر سبب شد تا چراغ قوهها ارزان تر، سبک تر و کارآمدتر  شوند.
 
۱۹۷۰
 
Energizer اولین چراغ قوه ضد آب را معرفی کرد. این امر باعث می شود زندگی افراد در شرایط اضطراری که شامل طوفان های رعد و برق، طغیان یا طوفان است، ایمن تر شوند.
 
اواخر دهه ۱۹۷۰- اوایل دهه ۱۹۸۰
 
اولین چراغ قوه قابل شارژ برای پرسنل اورژانس معرفی شد. داشتن چراغی که خود را دوباره شارژ می کرد انقلابی بود و به افسران پلیس و آتش نشانان توانایی کمک به غیرنظامیان را بدون ترس از روشن نشدن این ابزار ایمنی را می داد.
 
اواخر دهه ۱۹۹۰
 
LED یا دیودهای ساطع کننده نور اولین بازی خود را انجام دادند. چراغ های LED نور قوی تری منتشر می کنند و ماندگاری بیشتری دارند. این چراغها در مقایسه با لامپ های رشته ای بسیار کارآمد و استاندارد هستند.
 
۲۰۱۶
 
شرکتی به نام Power Practical یک چراغ قوه و مینی چراغ قوه به نام Sparkr ساخت که به عنوان چراغ قوه و فندک کار می کرد. Sparkr قابل شارژ است حداقل ۴ ساعت دوام می آورد، مانند فانوس عمل می کند و به جای بوتان از پلاسما استفاده می کند.
 
۲۰۱۸
 
شرکتی به نام Adaptalux یک چراغ قوه “هوشمند” به نام GLOW را اختراع کرد. این چراغ به عنوان آهنربا،لامپ و فانوس عمل می کند. ویژگی های روشنایی آن همچنین می تواند آن را به شمع،چراغ شب، ساعت زنگ دار تبدیل کند.
 
چه چیزی منجر به اختراع چراغ قوه شد؟
اگرچه چراغ قوهها همچنان از فناوری بیشتری برخوردار می شوند، اما همه چیز با کشف آتش و نیاز به داشتن نور همیشه در کنار ما، آغاز شد. اجداد ما که یاد گرفتند چگونه آتش را کنترل کنند ، باعث تکامل گونه های ما شد زیرا باعث اجتماعی تر شدن ماشد،حفاظت ما را بهبود بخشید و فرایندهای فناوری را افزایش داد. سرانجام این امر منجر به کشف سایر منابع طبیعی مانند برق یا استفاده از گاز طبیعی،آب یا خورشید به عنوان منابع اضافی انرژی شد.
 
مورخان، مردم شناسان و باستان شناسان قادر به توافق در مورد زمانی نیستند که آتش به طور خاص در تاریخ کشف شده است از ۲۰۰۰۰۰ سال پیش تا میلیونها سال پیش را در بر می گیرد. اما در یک مورد توافق دارند و آن این است که”بدون توانایی کنترل آتش، هیچ چیز امکان پذیر نبود.” آتش درهای زیادی را برای تمدن گشود.
 
اگرچه آتش و برق دو چیز متفاوت هستند، اما آنها با هم کار می کنند. آتش نتیجه یک واکنش شیمیایی است، در حالی که الکتریسیته نتیجه ذرات باردار در حال حرکت (جریان الکتریکی) یا غیر (الکتریسیته ساکن) است. اگر جریان الکتریکی حرارت کافی را برای شروع فرآیند احتراق تولید کند، آتش ایجاد می شود. با مهار آتش، بشر سرانجام توانست نیرویی را ایجاد کند که در وهله اول آتش ایجاد می کرد: برق. این امر منجر به اختراع باتری ها می شود که از برق برای تأمین انرژی الکترونیک استفاده می کنند. با ترکیب باتری ها و جریان الکتریکی آنها با لامپ، چراغ قوه متولد شد.
برچسب‌ها: ,
بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 7
بازدید دیروز : 86
بازدید هفته گذشته : 96
بازدید ماه گذشته : 197
بازدید سال گذشته : 393
کل بازدید : 2675